Basgitarist Forumu ©2008-2014
Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.
Basgitarist Forumu ©2008-2014

-Bas Gitaristlere Özel Forum-

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

perde nasıl çalışılır ?? yardım

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 perde nasıl çalışılır ?? yardım Bir C.tesi Tem. 25, 2009 11:46 am

batikan

Kullanıcı Siteden Atılmış
arkadaşlar bas gitara yeni başladım ve perdelerde parmaklarımı hızlı kullanamıyorum ve bi kaç akorada ihtiyacım var kısacası pek bi bilgim yok admin yardımm Sad Question

2 Geri: perde nasıl çalışılır ?? yardım Bir C.tesi Tem. 25, 2009 1:48 pm

gmtial

Bizden Biri
arkadaşım internetde heryerde bulabileceğin bass parmak açma alıştırmaları var Very Happy bass fitness adlı bi pdf var onu indir internetden çok süper alıştırmalar var Very Happy
hiç birşey yapamıyorsan tellerde 1234 1234 gezin metronom eşliğinde zamanla hızlanırsın

3 Geri: perde nasıl çalışılır ?? yardım Bir C.tesi Tem. 25, 2009 2:20 pm

batikan

hmm saol adamım ya sadece bi solo fqalan cıkartsam alışabilirim belkide işdeee... klasikde ole basladım..fade to black solosuyla Very Happy

4 Geri: perde nasıl çalışılır ?? yardım Bir Paz Tem. 26, 2009 11:24 am

gmtial

Bizden Biri
solo ile parmak açılmaz, parmak açma özel egzersizlerle olur ve süreklidir illa yeni başlayanlara değildir

5 Geri: perde nasıl çalışılır ?? yardım Bir Paz Tem. 26, 2009 12:12 pm

batikan

tmam sağol

6 Geri: perde nasıl çalışılır ?? yardım Bir Paz Tem. 26, 2009 12:14 pm

batikan

admin seninde yardımına ihtiyacım var

7 Geri: perde nasıl çalışılır ?? yardım Bir Paz Ağus. 02, 2009 5:16 pm

Admin

Yönetici
Yönetici
batikan demiş ki:admin seninde yardımına ihtiyacım var

Yukarıda herşey açıklanmış. Parmak açma egzersizleri belli bir seviyeye dayalı değildir. 30 yıldır çalan kendini aşmış adamlar bile hergün parmak egzersizleri yaparlar.

8 Geri: perde nasıl çalışılır ?? yardım Bir Salı Ocak 31, 2012 3:38 pm

lakland

Moderatör
Moderatör
Bas gitar parmak açma egzersizleri için, kromatik diziler kullanılabilirsiniz. Daha sonra da önceden öğrendiğiniz dizileri -minör,major,diyatonik,pentatonik gibi- metronomla birlikte çalışmak hem elinizi açacak hemde hızlanmanıza yardımcı olacaktır-zamanla-..

Bas gitar üzerinde akor basmak için internetten "Voice Leading" terimini aratabilir, onların da üstesinden bu şekilde gelebilirsiniz.. Size tavsiyem, dizileri çalmadan akor kurulumlarına geçmemeniz olacaktır çünkü farkında olmadan elinizi zorlayıp sakatlığa mahal verebilirsiniz bu da sizi olduğunuzdan çok geri bir seviyeye itecektir ve zamandan kaybettirecek hatta bi daha bas gitar bile çalamayabilecek duruma gelebileceksinizdir..

Parmak açmak için yapıtığınız çalışmaları -basit seviyede olanları- sahneye çıkmadan önce ve şarkı aralarında -sesi kapatarak- çalışmanız ellerinizin ısınmasını/soğumamasını sağlar..

Hepsinden de önemlisi müzik yapacaksanız yapacağınız iş ne kadar basit olursa olsun metronom kullanmayı ihmal etmeyin.. Kontrolsüz güç, güç değildir çünkü. Twisted Evil Ve yaptığınız işleri bilinçli yapmanızı tavsiye ederim Very Happy

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]