Basgitarist Forumu ©2008-2014
Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.
Basgitarist Forumu ©2008-2014

-Bas Gitaristlere Özel Forum-

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Tavsiye lütfen

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Tavsiye lütfen Bir Cuma Haz. 12, 2009 4:59 pm

Emino

Pasif Üye
Herkeze selamlar.Gitarımı değiştirmeyi düşünüyorum şuanda cort ab4 kullanıyorum. Death metal grindcore yapıyorum yani olabildiğince sert tonlara ihtiyacım var sizlerin önerebileceği marka model varmı fiyat olarak 700-750 tl ayırabilirim.Yaptığım küçük çaplı araştırma sonucunda yamaha rbx 374 ve esp ltd 104 arasında kaldım bu gitarları kullanan varsa görüşlerini belirtirse çok sevinirim şimdiden teşekkürler saygılar.

2 Geri: Tavsiye lütfen Bir Cuma Haz. 12, 2009 5:10 pm

Admin

Yönetici
Yönetici
Rbx374 gayet tatminkar bir alet fiyat olarak. Ama 750 tl bütçen varsa 2. el alacagın bir bass seni daha uzun süre götürecektir. Ayrıca ab4 varsa elinde rbx... alman mantıksız olur biraz. Heleki o paraya. 2. el alabilme durumun varsa alınabilecek güzel baslar bulabilirsin.

3 Geri: Tavsiye lütfen Bir Cuma Haz. 12, 2009 7:42 pm

Emino

Pasif Üye
Neden rbx almam mantıksız olur ben ab4 ve rbx arasında hem kalite hem ton olarak fark olduğunu sanıyordum eğer hatrı sayılır miktarda fark yoksa hiç almıyım Very Happy. 2. el piyasası güvenilir olurmu bilmiyorum hiç almadım daha önce. Başka tavsiye ediceğiniz model varmı 2. el aradığımı varsayarsak

4 Geri: Tavsiye lütfen Bir Cuma Haz. 12, 2009 11:10 pm

gmtial

Bizden Biri
yamaha rbx ile ab4 arasına uçurumlar var yamaha rbx tabiki kat ve kat daha kaliteli,milyonlarca kat daha ser tonu olan,aktif ve eqolayzırı daha sağlam olan bir alet. Fiyat-Performans olarak en sağlam basslardan biridir rbx helede sert tonlar istiyorsan seni bayağı uzun bir süre götürür. Ancak o paraya 0 bir gitar değilde daha daha güzel bir 2.el gitar bulabilirsiniz ...

5 Geri: Tavsiye lütfen Bir Cuma Haz. 12, 2009 11:16 pm

Emino

Pasif Üye
Banada öyle geldi metal müzik denince herkez yahama rbx diyor Very Happy. 2. el piyasasını hiç bilmiyorum desem doğrudur. Ben bide bu konularda şansızım bişey alırım 2 gün sonra bozulur o yüzden pek cesaret edemiyorum. Esp ltd 104 ü kullanan varmı fiyatının 650- 700 tl civarı olması ve esp olması bana biraz cazip geldi

6 Geri: Tavsiye lütfen Bir Cuma Haz. 12, 2009 11:18 pm

gmtial

Bizden Biri
esp görünüşünden dolayı cazip gelebilir ancak uzak dur bence fazla kullanan yok, oysa rbx in tonundan herkez emin neyin ne olduğu belirli ...

350-450 ytl civarı yamaha rbx 374 bulabilirsin sanırım bir kaç ay içinde bende beyaz rbx 374 ümü satabilirim ancak daha belli değil

7 Geri: Tavsiye lütfen Bir C.tesi Haz. 13, 2009 5:17 am

Admin

Yönetici
Yönetici
Piyasada bulunabilecek fiyat, performans ve kalite olarak en iyi bass rbx 374&375 modelleridir. Ama elimde 700 lira bütçe var diyorsun saçma olur. Elinde action varmış olmaz. Elindeki aleti az daha kullan, nakit olarak biraz daha biriktir ve bekle. Acele etme. Basçıların kaderimi bu ne bilmiyorum kendine göre bir bas, ampli ve analog bulman imkansız. Belki sadece ülkemizde böyledir bilemiyorum.

Ama genel olarak benim tavsiyem bekle o süreç içinde 300 lira daha koymaya bak herkesin diyecegi gibi bir mex. fender yada lakland serilerine bak.

8 Geri: Tavsiye lütfen Bir C.tesi Haz. 13, 2009 11:41 am

gmtial

Bizden Biri
AdmiN demiş ki:Piyasada bulunabilecek fiyat, performans ve kalite olarak en iyi bass rbx 374&375 modelleridir. Ama elimde 700 lira bütçe var diyorsun saçma olur. Elinde action varmış olmaz. Elindeki aleti az daha kullan, nakit olarak biraz daha biriktir ve bekle. Acele etme. Basçıların kaderimi bu ne bilmiyorum kendine göre bir bas, ampli ve analog bulman imkansız. Belki sadece ülkemizde böyledir bilemiyorum.

Ama genel olarak benim tavsiyem bekle o süreç içinde 300 lira daha koymaya bak herkesin diyecegi gibi bir mex. fender yada lakland serilerine bak.

katılıyorum

9 Geri: Tavsiye lütfen Bir Ptsi Haz. 15, 2009 9:11 pm

Emino

Pasif Üye
Teşekkür ederim yardımlarınız için ama benim 700 tllik bütce yalan oldu Very Happy. Şuanda ne kadar bütcem var bilemiycem ama kendi gitarımı 200-250 ye satsam üstüne birazda para koyar 2.el rbx alırım diye düşünüyorum siz nedersiniz, bunun dışında önerebileceğiniz model varmı

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]