Basgitarist Forumu ©2008-2014
Sistemimizden daha iyi yararlanabilmek için üye olun yada giriş yapın! Tamamen güvenlik sistemi ve saçma mesajlardan forumumuzu uzak tutmak için kayıt olmanız gerekmektedir.
Basgitarist Forumu ©2008-2014

-Bas Gitaristlere Özel Forum-

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Bas gitar alacağım, tavsiye

Sayfaya git : 1, 2  Sonraki

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 2 sayfası]

1 Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Cuma Mayıs 29, 2009 5:01 pm

utavil

Pasif Üye
Merhaba, şu an elektro gitar çalıyorum ve bassa geçmek istiyorum, ne önerirsiniz? 1000 tl civarı bir de çok sert müzikler yapmayı düşünmüyorum...

En son utavil tarafından Paz Mayıs 31, 2009 1:27 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

2 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir C.tesi Mayıs 30, 2009 9:47 am

Basmen

Pasif Üye
Fiyat olrak adam akıllı bişey koyabilirsen fender mex. alabilirsin. İşini 3-5 yıl kadar görür bıkmazsan gitarından. Smile

3 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir C.tesi Mayıs 30, 2009 10:05 am

gmtial

Bizden Biri
sana tek önerim sabırlı ol, bekle iyi ölç biç ve kesinlikle 0 alma Very Happy

4 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Paz Mayıs 31, 2009 12:37 pm

utavil

Pasif Üye
sanırım 2.el mex fender jazz bass alcam, nerde bulabilirim ?

5 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Paz Mayıs 31, 2009 1:27 pm

Admin

Yönetici
Yönetici
Şuan piyasada mex. fender precesion bulman zor. Piyadada yok çünkü. Acele etme yada başka basslara yönel. Lakland gibi.

6 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Paz Mayıs 31, 2009 1:29 pm

utavil

Pasif Üye
precesion derken Laughing ben mex. fender jazz bass demiştim aslında ama

7 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Paz Mayıs 31, 2009 1:52 pm

utavil

Pasif Üye
cahilliğimin kusuruna bakmayın Laughing ben model ismi olarak söylediğiniz sandım, her neyse yani ben beni uzun süre götürcek kaliteli 1000 lira civarı güzel bir bass arıyorum, bu konuda bir tavsiyeniz varsa...

8 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Paz Mayıs 31, 2009 2:14 pm

Admin

Yönetici
Yönetici
İlk önce nakitin elinde olsun, daha sonra karşına güzel bir bass çıkar zaten. Bugün özel yapım çok uygun fiyata bir bass çıktı karşıma mesela nakit yüzünden alamadım. Piyasayı iyi takip et. Birden karşına öyle basslar çıkıyorki hem fiyat hem kalite olarak bakınca gözün kapalı koşarak alabiliyorsun. 1000 Tl iyi bir para. Fender mex. bulabilirsen iyi üzerine nakit biraz daha koyarsın. Ama hiç olmadı dediğim gibi lakland modelleride işini görebilir. Yada özel yapım basslarada girebilirsin. Piyasada görürsem haber veririm ben sana...

9 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Paz Mayıs 31, 2009 2:52 pm

utavil

Pasif Üye
cevabınız için minettarım, herşey çok çabuk oldu dün karar verdim bassa geçmeye, ilan verdim eski gitarımı 1100 tl'ye dün gitti gitar Very Happy , yani elimde nakit var siz dediğiniz gibi güzel birşeyler görürseniz haber verin, ayrıca yine belirtiyorum çok minattarım yardımlarınız için, ayrıca bassa yeni başlayacağım için bass hakkında herhangi bir bilgim yok

10 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Paz Mayıs 31, 2009 3:50 pm

Admin

Yönetici
Yönetici
Dün bir bugün 2. NE çabuk sattın gitarı Smile hangi sitede sattın. Ayrıca çok iyi olmuş bak. Elinde 1100 tl nakitin var üstüne biraz daha koyarsan ekipman almakta daha kararlı olabilirsin. Piyasayı takip ediyoruz, ben yada buradan arkadaşlarım sana haber vereceğiz bulursak güzel bir bass ama tekrar söylüyorum acele etme ve kesinlikle 2. el alman lazım.

11 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Paz Mayıs 31, 2009 3:58 pm

utavil

Pasif Üye
gg'de sattım Smile(fender tex-mex) , herhangi bir acelem yok, tek acelem kendimi geliştirmek yönünde, teşekkür ederim yardımlarınız için...

12 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Paz Mayıs 31, 2009 4:04 pm

Admin

Yönetici
Yönetici
Hadi hayırlısı olsun bakalım.
Önerdiğim baslar genelde piyasada bulunmamaktadır. Fender mex. arada düşüyor yine ama lakland hiç yok gibi. 1 tane srv de vardı 1 yıl boyunca namı yayıldı ülkede Smile Srv'de 44-01 var diye.

Bu aşamadan sonra beklemen en iyi yol. Belki 1 ay belki 3 ay ama sabredersen kazanırsın şu saatten sonra. Sahibinden.com da lakland vardı 1 tane araştırayım ben yazarım buraya. Bu arada Aydın'ın neresindensin.?

Buldum bile link burada http://www.sahibinden.com/lakland_55-01_black_mapple-27WQQaXQQ14154844WQQpXQQdisplayitem&keyword=lakland bir tek bu var zaten. Maple klavye ve sap oldukça iyi. Srv deki 44-01 e göre fiyatıda iyi geldi bana. Piyasayı takip eden arkadaşlar yazarsa iyi oluacak...

13 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Paz Mayıs 31, 2009 5:10 pm

utavil

Pasif Üye
Söke'deyim ben, aslında İzmitliyim taşınalı 1 yıl oldu...

Link için teşekkürler bu arada lankland'ın adını hiç duymadım fazla bileni yok heralde Türkiye'de ama araştırmadan sonra birkaç yerde tahmin ediyorum bileni tarafından iyi yorum yapılmış, siz ne dersiniz ?

14 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Paz Mayıs 31, 2009 5:18 pm

Admin

Yönetici
Yönetici
Abi kimsin sen ya Smile Bende davutlardayım. Redlight nin gitaristimisin dicem onun ne işi var burdaa adamın studyosu var. Ben grup için müzisyen aramktan bıktım sen Sökede sin ve elinde fender var. yaş falan kaç senin? Grubun varmıydı. Jusone ı tanıyomusun?

15 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Paz Mayıs 31, 2009 5:21 pm

utavil

Pasif Üye
hadi ya davutlar mi deme yav, bende davutlardayım okul Söke'de, yaş 16, yeni taşındık belirttiğim gibi Very Happy, sitelerdeyim...

16 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Paz Mayıs 31, 2009 5:25 pm

Admin

Yönetici
Yönetici
lewent.metal@windowslive.com msn ye ekle bkalım görüşelim ben utavil@gmail.com ekledim ama yoksun

17 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Paz Mayıs 31, 2009 5:26 pm

utavil

Pasif Üye
ok ekledim Exclamation

msn:umuttaviloglu@hotmail.com

18 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Ptsi Haz. 01, 2009 2:49 pm

Admin

Yönetici
Yönetici
Yanlışlık olmuş hacıemmi. Düzelttiğin için teşekkürler, hatta manyetik ve kasa gözetmeksizin aynı sanıyordum ben ikisinide. Bilgi için teşekkürler. Smile

19 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Ptsi Haz. 01, 2009 3:14 pm

Admin

Yönetici
Yönetici
Bu arada sende yanlış yazmışsın sanırım. Precision s-h-s degilmi. Linkleri karıştırmışsın.

20 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Salı Haz. 02, 2009 6:51 pm

rick-o-sound

Aktif Üye
benim tavsiyem srvnin sitesinde görülen mex. zone bas olacak.eski basımdı ancak rickenbacker alırken bir arkadaşla takasta kullandım.çok çok iyi bir bas.karakterli bir bas.bir de 045 teller takılırsa usa fenderlerin bir çoğunu bile yiyecek durumda.alabilecek durumun varsa kaçırma derim.niyetin olursa satan arkadaşla hala görüşüyorum.indirim olanağını araştırabilirim

21 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Çarş. Haz. 03, 2009 7:14 am

utavil

Pasif Üye
amerikadan getirtme şansım doğdu, 0 olarak getirtcem sanırım belki fender jazz bass higway 1 olabilir, ne dersiniz bu bass için

22 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Çarş. Haz. 03, 2009 3:26 pm

haciemmi

Pasif Üye
Highway 1 lar meksikanın amerikada takılmış halidir.Yani bir tek işçiliği farklı.Bence onun yerine rick-o-sound un dediği bass'ı alsan daha iyi olur diye düşünüyorum ben.

Bu arada sende yanlış yazmışsın sanırım. Precision s-h-s degilmi. Linkleri karıştırmışsın.

Valla precisionların bütün çeşitlerini gördüm diyebilirim hepsinde tek bir p manyetiği vardı.Senin gördüğün farklı bir gitar,custom vs. olabilir belki. Very Happy Ama jazz diye precision linkini vermişim pardon diyorum ve değiştiriyorum Very Happy

23 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Çarş. Haz. 03, 2009 3:30 pm

utavil

Pasif Üye
Rick-o-sound için:

gitarı satanı tanıyor musun?

nerde gitarı satan tam olarak, bir de ayriyeten bass çalmayı bilmiyorum şu an, gitarı denettirebileceğim bir yer vs var mı çok teşekkür ederim...

24 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Çarş. Haz. 03, 2009 3:37 pm

haciemmi

Pasif Üye
Az önce baktım da gitar satılmış veya sahibi çekmiş.Bahtına artık sen de başka bişey bakarsın Very Happy

25 Geri: Bas gitar alacağım, tavsiye Bir Çarş. Haz. 03, 2009 3:48 pm

utavil

Pasif Üye
evet, bende gördüm öğlen müsait değildim, ilgilenemedim pek, nasıl kaçtı fırsat anlamadım, aslında yapabileceğim bir şey yoktu çünkü para daha yeni geçti elime 2 saat falan oluyor sanırım, neyse bundan sonraki fırsatları bekliyim, nasıl olsa daha çıkacaktır....

Sponsored content

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 2 sayfası]

Sayfaya git : 1, 2  Sonraki